Glenlivet Founder´s Reserve 40% 0,7 l

740 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Elegantní nástupce legendární Glenlivet 12 Years Old , který vzdává  hold zakladatelům této úspěšné palírny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenlivet byla založena Georgem Smithem v roce 1824 v údolí řeky Livet, nedaleko od místa, kde se slévá Livet a Avon a údolí přechází do horské oblasti. George byl v okolí znám jako ilegální palič whisky, který svůj podnik zlegalizoval v roce 1824 po získání licence.
Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes.
Roku 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce
nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard.
The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

The Glenlivet Founder´s Reserve je nový single malt, který byl poprvé vyrobený v roce 2014  jako projev úcty k zakladateli palírny. Oproti původním předpokladům, že pouze doplní kolekci klasických maltů Glenlivet, Founder´s Reserve, nakonec zcela nahrazuje základní řadu Glenlivet 12 Years Old. Voda na jeho výrobu pochází se stejného křišťálově čistého horského pramene jako když se v The Glenlivet začalo pálit poprvé. Když George začal s výrobou whisky, nehleděl na stáří jednotlivých sudů. Zkrátka vybral ty, co mu nejvíce chutnali a z nich smíchal výslednou whisky. Stejně tomu je i v případě Founder´s Reserve, kdy master distiller společnosti Alan Winchester mísi dohromady destiláty různého stáří zrající v různě starých sudech po bourbonu. Je to klasický Glenlivet s krémovým a jemným charakterem a ovocnou chutí, tak jak si jej v roce 1824 George Smith vysnil.

Barva je zlatá. Aroma hraje tóny citrusů a sladkých pomerančů. V chuti dominují tóny pomerančové kůry, hrušek a kandovaných jablek. Závěr je pak krémový a douhý. Je to ideální doprovod k jídlům, kde hlavní roli hraje losos.

Ačkoli se jedná o nový produkt této věhlasné a legendární palírny, stihl již v roce 2015 vyhrát zlatou medaili v The Spirits Business v kategorii nejlepších whisky ze Speyside bez uvedeného stáří.

talstorm3

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENLIVET Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Stáří: neuvedeno
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Founder´s Reserve

Historie