Glenmorangie Discovery Set 40% 0,7 l + 2 x 0,05 l

1 290 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nový Glenmorangie Discovery Set přináší oblíbené dárkové balení desetileté single malt whisky spolu s dvěma miniaturami Glenmorangie Lasanta a Quinta Ruban.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenmorangie leží severně od osady Tain ve skotských Highlands a legálně destiluje od roku 1843. Dnes se vyznačuje nejvyššími destilačními kotly ve Skotsku. Zároveň je průkopníkem tzv. woodfinishingu, kdy základní destilát po prvním staření dozrává navíc v sudech po různých typech alkoholu, čímž se určuje celkový finální charakter výsledné whisky.

Desitletý Original je pilířem celé kolekce Glanmorangie a rovněž základem pro extra dozrávající druhy jako je Lasanta, Nectar d’Or nebo Quinta Ruban.

Glenmorangie 10 Years Old zraje pouze v sudech z amerického bílého dubu po prvním nebo druhém plnění, které byly vyrobeny exkluzivně pro Glenmorangie. Tyto sudy z Missouri byly nejprve použity na výrobu bourbonu, prošly velmi pečlivým výběrem a teprve potom do nich byl úmístěn nový destilát, který v nich zraje po dobu 10 let až do této finální podoby.

Přísný proces výroby pomohl vzniknout velmi vybalancovanému destilátu vyznačujícím se sladkou a ucelenou chutí. Aroma je citrusové s tóny zralých broskví a zjemněné vůní vanilky. Na patře nejprve ucítíte vanilku, kterou následují sladké květinové tóny. Závěr je pak středně dlouhý a v ústech zanechává příjemnou odezvu pomerančů a broskví. Celkově je whisky jemná, lahodná, ovocná a krémová a je vhodná pro každého. 

V této variantě je typická podlouhlá láhev Glenmorangie dodávána v dárkové kazetě z tvrzeného kartonového papíru spolu s dvěma miniaturami Glenmorangie Lasanta a Quinta Ruban. Ideální balení pro poznání dalších single malt whisky Glenmorangie. 

Z celé řady prestižních ocenění, které si ze světových soutěží Glenmorangie Original odnesl, asi nejvíce vyniká Double Gold a Gold v kategorii single malt ze San Francisco World Spirits Competition 2010 resp. 2016 a Gold z International Spirits Challenge 2015

                                                                                             

                                                                    Unknownis                          Unknown

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: dárkový box s dvěma miniaturami
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Stáří: 10 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glenmorangie 10 yo Original