Glenmorangie Pack 40% a 46% 3 x 350ml

2 100 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Položka byla vyprodána…

Dárková kazeta Glenmorangie s třemi lahvemi o obsahu 0,35 l. V balení je Original, Lasanta a Quinta Ruban. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenmorangie leží severně od osady Tain ve skotských Highlands a legálně destiluje od roku 1843. Dnes se vyznačuje nejvyššími destilačními kotly ve Skotsku. Zároveň je průkopníkem tzv. woodfinishingu, kdy základní destilát po prvním staření dozrává navíc v sudech po různých typech alkoholu, čímž se určuje celkový finální charakter výsledné whisky.

Desitletý Original je pilířem celé kolekce Glanmorangie a rovněž základem pro extra dozrávající druhy jako je LasantaNectar d’Or nebo Quinta Ruban.

Glenmorangie Lasanta je příklad právě takového extra zrání. Je to elegantní a tělnatá whisky, která strávila deset let v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu před tím, než byla po další dva roky stařena v sudech po španělském sherry Oloroso a Pedro Ximénez z regionu Jerez.

Glenmorangie Quinta Ruban je nejtmavším a nejvíce intenzivním zástupcem z kolekce extra matured. Quinta Ruban strávila deset let zrání v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu než byla předána k dodatečnému dvouletému zrání do speciálně vybraných sudů po portském víně z regionu Quantas v Portugalsku.

Glenmorangie 10 Years Old zraje pouze v sudech z amerického bílého dubu po prvním nebo druhém plnění, které byly vyrobeny exkluzivně pro Glenmorangie. Tyto sudy z Missouri byly nejprve použity na výrobu bourbonu, prošly velmi pečlivým výběrem a teprve potom do nich byl úmístěn nový destilát, který v nich zraje po dobu 10 let až do této finální podoby. 

Toto balení slouží jako srovnávací sada různě extra zrajících Glenmorangie s Originálním desetiletým maltem.

Z celé řady prestižních ocenění, které si ze světových soutěží Glenmorangie Original odnesl, asi nejvíce vyniká Double Gold a Gold v kategorii single malt ze San Francisco World Spirits Competition 2010 resp. 2016 a Gold z International Spirits Challenge 2015

                                                                                             

                      Unknownis                          Unknown

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40% a 46%
Oblast: Highlands
Obsah balení: 3 miniatury Original,Lasanta a Quinta Ruban 0,35 l
Obsah láhve: 0,35 l
Palírna: Glenmorangie
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…