Glenmorangie Tusail 46% 0,7 l

2 950 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Private Edition pro rok 2015 nyní opět k dispozici ve velmi limitovaném počtu. Unikátní single malt whisky z legendárního sladu Maris Otter, který dodává sladovým nápojům bohatší a plnější chuť, to je Glenmorangie Tusail. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glenmorangie Tusail je šestým členem rodiny inovativní kolekce Private Edition. Privátní řada single malt whisky z highlandského městečka Tain byla poprvé uvedena na trh v roce 2009. Od té doby patří k vyhledávaným artiklům a nejočekávanějším novinkám roku. Řada Private Edition se vyznačuje netradičním způsobem výroby. Unikátní proces je docílen buďto speciálními sudy používanými pro extra staření, anebo jedinečnými vstupními surovinami. U každé single malt whisky z řady je více než jisté, že byl zvolen unikátní a netradiční postup výroby, bude k dostání pouze v limitovaných počtech a vyfoukne konkurenci zlaté medaile z prestižních soutěží. Jediné co nikdy nevíme, je název a design. Na to si opravdu musíme počkat až do konce, na slavnostní představení.

Glenmorangie Tusail byla představena v roce 2015, jako v pořadí šestý počin Private Edition. To co stálo za zrodem nápadu vytvořit Tusail, byl ječmen Maris Otter, který byl prvně vyšlechtěn v roce 1965. Cílem bylo vyšlechtit ječmen ideální pro výrobu sladových kvašených nápojů. Ječmen s ideálním sladovým profilem, který výsledný produkt učiní ještě bohatší a plnější. Kvůli vysokým nákladům na pěstování, ale skoro vymizel a výrobců, kteří jej dnes používají je jen velmi málo. 

Tento příběh inspiroval master blendera a vizionáře palírny Glenmorangie Dr Billa Lumsdena natolik, že mu zasvětil Private Edition pro rok 2015. Touha pro vytvoření whisky z těch nejlepších surovin, tradičním způsobem výroby a za použití unikátních sudů, to je to co dělá Glenmorangie tím, čím je dnes a jak ji zná celý svět.

Glenmorangie Tusail ze sladu Maris Otter zrající v několika málo pečlivě vybraných sudech. To je to o čem whisky svět básnil v roce 2015 a vy máte jedinečnou možnost tuto lahev získat. Máme několik málo lahví skladem. Potom už žádné nebudou. 

 

 Scotch-Whisky-Masters-Gold-2015-15YO        bow123

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Edice: Private Edition
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…