Oban 14 Years Old 43% 0,7 l

1 560 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Položka byla vyprodána…

Jeden z nejznámějších single maltů ze skotské vysočiny vyráběný klasickým způsobem v legendární palírně Oban a držitel mnoha ocenění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Oban byla založena Hughem Stevensonem v roce 1794 ve stejnojmenném městě ležíci na hranici západních Highlands a ostrovů. V té době se však ještě o městu jako takovém nedalo mluvit. Byl zde jenom přístav a palírna. Okolní město vyrostlo okolo palírny až následně. Vzhledem k zabrání přilehlých parcel ostatními osadníky, neměla palírna možnost růstu a její prostory jsou tak značně omezené a dodnes destiluje pouze ve dvou kotlích. To ale nijak neubírá na kvalitě místní whisky. Ta pochází pouze z toho nejlepšího, speciálně upraveného sladu a ve světě se těší velké oblibě. 

Oban 14 Years Old je hlavním produktem palírny. Jeho charakter je kombinací sladké a kouřově suché chuti, díky které se výborně hodí k lososu nebo jiným mořským plodům.

Jeho barva je olivově zlatá. Aroma je bohatě sladké a ovocné s tóny pomerančů, citrónů a hrušek. Následně se o slovo hlásí také svěží mořská sůl, mořské řasy a typické rašelinné zakouření. V chuti hrají hlavní roli tóny podzimního ovoce, sušené fíky a vánoční koření doprovázené zakouřenou sladovou suchostí. Závěr je dlouhý a sladký s tóny dubu a soli.

Oban 14 Years Old je pro svoji komplexitu a eleganci vyhledávaným maltem z Highlands. O jeho kvalitě svědčí i množství ocenění, které si odnesl z prestižních světových soutěží.

               oban     oban1    oban2    Unknown      bronze sch     2016 gold

Doplňkové parametry

Kategorie: OBAN Single Malt Whisky
Balení: Tuba
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Oban
Stáří: 14 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…