Cardhu 12 Years Old 40% 0,7 l

990 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Lehký a jemný single malt s nádechem vanilky, kouře a silnými tóny sladu dodávaný v elegantní karafě

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cardhu leží na severním břehu řeky Spey mezi městy Cardow a Upper Knockand. Je jednou z mála skotských palíren, které založila žena. Stalo se tak v roce 1811, kdy Cardhu založila Helen Cummings společně se svým manželem. Není tajemstvím, že až do roku 1824, kdy manželé Cummingsovi získali licenci, provozovali palírnu na černo. Díky talentu paní Helen se tak z původní černé palírny stala respektovaná destilérka. Světový věhlas pak získala po roce 1874, kdy snacha původní majitelky vystavěla kousek od původního místa novou palírnu. Budovy, jak je známe dnes, pocházejí právě z této éry. Palírna se dříve jmenovala Cardow a dnešní jméno znamenající černá skála získala až v roce 1975. Od roku 1997 patří pod UDV a tím do velkokoncernu Diageo. Skoro veškerá zde vyrobená whisky se spotřebuje ve Španělsku, kde se Cardhu těší obrovské popularitě.

Cardhu 12 Years Old je lákavý a sametový single malt ztělesňující originalitu a styl whisky z Cardhu. Je to spíše jemný malt hodící se více jako aperitiv. Ačkoliv se jedná o single malt v nižší cenové hladině, jeho chuť a celkový dojem tomu neodpovídá. Cardhu 12 YO v oblibě znalců a milovníků single maltů poráží daleko věhlasnější a dražší značky. Je to komplexní destilát, který zaujme mnohé. Pro někoho může být až příliš lehký, ostatní ho právě pro toto vyhledávají. Rozhodně stojí za ochutnání.

Barva je medově zlatá. Aroma je opojné s tóny hrušek, vřesu, pryskyřice a medu. Chuť je pak jemná a perfektně vybalancovaná. Nejprve je svěží a sladká a později přechází do sucha. Závěr je suchý s tóny sladkého kouře.

Cardhu je hojně oceňovaná palírna a dvanáctiletý single malt Cardhu netvoří výjimku. Mezi poslední úspěchy patří nepochybně stříbrná medaile z San Francisco World Spirits Competition.

                                       tal1010        tal105        IWSC2014-Silver-Medal_award       tal106        isch2014

Doplňkové parametry

Kategorie: CARDHU Single Malt Whisky
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Cardhu
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…