Glengoyne 10 Years Old 40% 0,7 l

1 299 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Nejmladší řada běžné produkce Glengoyne. Ideální pro seznámení se s touto méně známou palírnou. Nyní k dostání v limitované speciální edici. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na pomezí skotských Highlands a Lowlands, v blízkosti vesnice Killearn, v malebném údolí leží palírna Glengoyne. Tu oficiálně založil George Connel v roce 1833 pod původním jménem Glenguin of Burnfoot pár let poté, co zde pálil whisky načerno. Dnešní název palírna získala až v roce 1907 a znamená údolí divokých husí. Od samého počátku se palírna vyznačovala absolutní absencí sušení sladu nad rašelinou. Silné nakouření sladu je sice typické převážně pro region ostrova Islay a v Highland se moc nepoužívá, jsou ale palírny které pro část produkce nakouřený slad používají. Ne tak Glengoyne. V průběho 20. století se whisky zde produkovaná používala hlavně do různých blendů a palírna tak nebyla nijak moc známá.  Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa. Od té doby získalo celé portfolio Glengoyne řadu významných ocenění a palírna je dnes ve světě velmi uznávaná.

Glengoyne 10 Years Old je nejmladší single malt z hlavní kolekce palírny. Chuť čerstvých zelených jablek a karamelu s náznaky ořechů vzešla z pomalé destilace sladu sušeného vzduchem (nikdy ne rašelinou) a zrání v pečlivě vybraných dubových sudech po bourbonu a sherry.  Pro milovníky whisky, kteří ještě nepřišli do styku z touto méně známou palírnou, se jedná o ideální volbu.

Barva je zlatavě žlutá. Aroma pak sladké s tóny karamelek a popcornu. Trochu ořechové s jablky obklopujícími celkový dojem. Chuť je čistá s všudypřítomnými tóny zelených jablek, karamelu a trávy, spolu s dubem a náznaky sladké lékořice. Po zakápnutí vodou se o slovo přihlásí lněný olej a mandle. Závěr je pak sladký a sladový.

Vzhledem k limitovanému dovozu single maltů Glengoyne do České republiky je dostupnost nárazová. Na espirits.cz je nyní k dostání limitovaná speciální edice, která byla vytvořena na podporu glasgowské školy umění. Obsah je stejný, ale dárkovou plechovou dózu zdobí malba Johna Morrisona.

Mezi poslední úspěchy Glengoyne 10 Years old patří bezesporu stříbrná medaile z International Spirits Challenge 2016.

                                                                                           glengoyne 12     OP_ISC_SILVER_2016_100_X_100_award

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENGOYNE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Stáří: 10 let
Vlastník: Ian Macleod Distillers
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glengoyne

Ochutnávka Glengoyne 10 yo