Glenlivet 15 Years Old The French Oak Reserve 40% 0,7 l

1 450 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Patnáctiletý single malt z The Glenlivet Distillery zrající ve francouzských limousinských sudech pro ještě intenzivnější požitek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenlivet byla založena Georgem Smithem v roce 1824 v údolí řeky Livet, nedaleko od místa, kde se slévá Livet a Avon a údolí přechází do horské oblasti. George byl v okolí znám jako ilegální palič whisky, který svůj podnik zlegalizoval v roce 1824 po získání licence. Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes. Roku 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard. The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

The Glenlivet 15 Years Old získává svůj typicky bohatý a exotický charakter díky procesu zrání, jehož nedílnou součástí jsou sudy z francouzského limousinského dubu. Není tajemstvím, že palírna Glenlivet byla mezi prvními, kdo použil francouzské sudy ve svém procesů zrání whisky. Od té doby se tato technika kopírovala napříč palírnami po celém světě. Limousinské duby na výrobu sudů pocházejí z regionu Dordogne, kde jsou často používány ke staření cognaců. Dřevo z nich má nižší hustotu, než dřevo z jiných typů dubů. Díky tomu se destilát dostane hluboko do stěn sudů a získává tak více dřevitých tónů. Aby nedošlo k nadměrné dřevitosti musejí být zrající destiláty často kontrolovány. Jen tak se docílí požadovaného výsledku, kterým je unikátní a kořeněný charakter single maltu.

Barva je hluboce zlatá. Aroma je krémové a bohaté s máslovými tóny. Chuť je klasicky ovocná a ořechová. Závěr je bohatý s tóny sladkých mandlí a koření.

The Glenlivet 15 Years Old o své jedinečnosti přesvědčuje i díky bohatému výčtu prestižních cen, které získal. Mezi ty nedávné a nejzvučnější
jistě patří Liquid Gold Award z roku 2014 udílené Whisky Biblí Jima Murraye.

tal1010    oban    bow123    blb651  isch2014    talsotrm3   oban4

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENLIVET Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Stáří: 15 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

historie

ochutnávka