Glenmorangie Lasanta 43% 0,7 l - new giftbox

1 380 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Položka byla vyprodána…

Glenmorangie Lasanta je single malt z EXTRA MATURED kolekce, z kolekce kde každý single malt dozrává v jiném typu sudů. Lasanta dozrává v sudech po sherry. 

Toto je nová podoba, dnes již legendární Glenmorangie Lasanta. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na východním pobřeží skotských Highands v blízkosti vesnice Tain leží dnes již legendární palírna Glenmorangie, která je známá jednak díky svým nejvyšším destilačním kotlům, ale hlavně jako průkopník tzv. woodfinishingu. Ten spočívá v extra staření již vyzrálých destilátů v sudech po rozličných typech alkoholu.

Glenmorangie Lasanta je příklad právě takového extra zrání. Je to elegantní a tělnatá whisky, která strávila deset let v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu před tím, než byla po další dva roky stařena v sudech po španělském sherry Oloroso a Pedro Ximénez z regionu Jerez.

Lasanta je slovo pocházející z galštiny a znamená teplo a vášeň. V Glenmorangie zvolili toto pojmenování nejen jako připomínku španělského regionu, z něhož pocházejí sudy po sherry, ale i jako trefný název popisující tento extra vyzrálý single malt.

Lasanta voní po vánočním koření s tóny čokolády, hrozinek a karamelek. Na patře je pak delikátně sladká s hrozinkami v hlavní roli. Ty doprovází pomerančové tóny s vlaškými ořechy a máslovými karamelkami spolu s vánočním kořením. Dokončení je pak dlouhé a v ústech zůstává chuť kořeněného pomeranče a čokoládou pokrytých lískových oříšků. 

Glenmorangie Lasanta není filtrována za studena, čímž si zachovává své původní aroma a chuť. Je prezentována v typické podlouhlé lahvi a v krabičce z tvrdého kartonového papíru. Toto je nový design kolekce EXTRA MATURED.

Svojí jedinečnost dokazuje získáním prestižní ceny Double Gold v San Francisco World Spirits Competition v roce 2010 a Gold ze stejné soutěže z roku 2016. V roce 2019 získala Lasanta i první místo na IWC v kategorii dvanáctiletých whisky. 

                                                                                                        Unknown

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: dárkové balení, papírový kartonek
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Stáří: 12 let
Typ sudu: 10 let bourbon + 2 roky sherry (Sherry cask finish)
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Lasanta