Glenmorangie Nectar D'Or 46% 0,7 l - new giftpack

1 690 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024

Glenmorangie Nectar D'Or z řady EXTRA MATURED dozrávající poslední  roky v sudech po francouzském desertním víně Sauternes.

Nový design stále stejně perfektní whisky z Glenmorangie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nedaleko vesničky Tain na východním pobřeží skotské Highlands se nachází palírna Glenmorangie. Přes svou strastiplnou minulost je dnes známa jako palírna s nejvyššími destilačními kotly a hlavně jako průkopník tzv. woodfinishungu při kterém již vyzrálý single malt dozrává v sudech, ve kterých dříve zrály různé typy alkoholu. Nejen díky této inovaci sklízejí single malty z Glenmorangie jednu prestižní cenu za druhou.

Základem Glenmorangie D'Or je Glenmorangie Original zrající deset let v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu. Následuje dvouleté dozrávání v pečlivě vybraných barikových sudech po francouzském dezertním víně z oblasti Sauternes. Sauternes je nejznámější a nejstarší francouzská oblast pro pěstování vinné révy určené pro výrobu sladkých dezertních vín. Už jen spojení francouzských sudů a skotské whisky je samo o sobě ojedinělé a unikátní. Výsledek je však opravdu dechberoucí.

Aroma je sladké s tóny limetkové a pomerančové kůry, hrozinek a datlí. Společně s trochou kokosu a muškátového oříšku tvoří bohatý ovocný celek. Na patře hraje prim zázvor, muškátový ořech a pražené mandle, které postupně doprovází citrónové pusinky a včelí vosk. Závěr je pak dlouhý a sladký s tóny citrónové kůry, bílé čokolády, vanilky a lehkými podtóny zázvoru a muškátového ořechu.   

Název D´Or pochází z keltštiny a znamená zlato. Plně tak vystihuje tento single malt, který je pro mnoho milovníků palírny Glenmorangie nejlepší z řady extra matured.

K dostání je v typické podlouhlé láhvi v kartonovém dárkovém boxu.

Mezi poslední úspěchy Glenmorangie Nectar D'Or patří bezesporu zlatá medaile ze San Francisco World Spirits Competition 2016.

                                                                                                     Unknown

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Stáří: no age statement
Typ sudu: sudy po bourbonu + sudy po Sauternes
Země původu: Skotsko

Nectar d'Òr