Jack Daniel´s Old No. 7 0,7 l

550 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Originální Jack No. 7. Nejoblíbenější whisky z Tennessee a zároveň první Jack Daniel's který kdy spatřil světlo světa. Dnes již legenda ke které vzhlíží ostatní americké whiskey ve snaze se ji přiblížit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie palírny Jack Daniel's sahá až do roku 1864, kdy se mladý Jasper Newton Daniel naučil pálit svou jedinečnou Tennessee Whiskey. O dva roky později byla palírna zaregistrována jako The Jack Daniel's Distillery, čímž se zároveň stala první oficiálně zaregistrovanou palírnou na území USA. A prvním Master Distillerem se nemohl stát nikdo jiný, než samotný Jack Daniel. Své místo na slunci si whiskey z Linchburgu vydobyla velmi brzy o čemž svědčí i zisk první z celkových sedmi zlatých medailí z World's Fair v Saint Louis v roce 1904. 

Proč však spadá Jack Daniel's do kategorie Tennessee Whiskey a ne bourbon? I když mají takřka stejné složení (min. 51% destilátu je z kukuřice), rozdílem je tzv. Lincoln County Process. Jack Daniel's prochází po destilaci přes speciální vrstvu javorového uhlí a teprve potom je stáčen do nových sudů z amerického bílého dubu. 

Jack Daniel's Old No. 7 je původní a stále nejprodávanější whiskey této palírny. Je vyráběná z 80% kukuřice, 12% žita a 8% sladu. A samozřejmě filtrovaná přes vrstvu javorového uhlí sahající až do výše deseti stop. Je to whiskey vyhledávaná pro svou charakteristickou a jemnou chuť a hřejivé aroma. A právě pověstná jemnost činí z Old No. 7 vyhledávaný nápoj něžného pohlaví, které jinak dává před destiláty přednost spíše sladkým likérům.

Jack je zkrátka Jack a Old No. 7 je dnes již legendou mezi americkými straight whiskey. Ochutnejte ho i vy, ať už na ledu, v koktejlu či jen tak samotný. Určitě uchvátí i vás. 

Doplňkové parametry

Kategorie: JACK DANIEL'S Tennessee Whiskey
Balení: holá lahev
Druh: Tennessee Whiskey
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel's
Země původu: USA

Old no. 7