Glenkinchie 12 Years Old 43% 0,7 l

1 130 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Položka byla vyprodána…

Vlajková loď Glenkinchie a nejoceňovanější whisky z Lowlands. Vyznačuje se typickou svěžestí a jemností a hodí se ideálně jako aperitiv.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenkinchie leží 25 km od Edinburghu ve vesničce Pencaitland, která je zároveň oblíbenou destinací k výletům obyvatelů hlavního města.
I z tohoto důvodu stojí na etiketách whisky Glenkinchie "The Edinburgh Malt". Založení palírny se datuje do roku 1837, kdy ale stavení sloužila ještě jako selská usedlost. Ve velkém stylu a kontinuálně začala palírna vyrábět teprve v roce 1914 po prodeji společnosti SMD. V provozu zůstala také v době druhé světové války a budovy z této doby dnes slouží jako muzeum. Za zmínku stojí hlavně jeden exponát. Je jím desetimetrový model destilerie, který je plně funkční.  Whisky z Glenkinchie je jako většina single maltů z této oblasti velmi lehká, kořeněná a obsahuje komplexní, typicky lowlandské aroma. 

Glenkinchie v současné době vyrábí pouze dva druhy whisky. 14letý Distillers Edition a právě tento dvanáctiletý single malt, který v roce 2007 nahradil 10letou řadu. 12 let zrání je u této Glenkinchie považováno jako ideální doba pro dosažení nejlepšího výsledku. Jako skoro každá whisky z Lowlands je jemná a hodí se ideálně jako aperitiv před hostinou. Díky své svěžesti a jemnosti dokáže nádherně připravit chuťové pohárky na jakýkoliv gastronomický zážitek.

Barva dvanáctileté Glenkinchie je světle zlatá. Vůně je aromatická s tóny vanilky, čerstvě řezaných květin, které přecházejí do krémových tónů s čerstvými citrusy a citronového cheesecaku. Tělo je lehké a jemné. Chuť je svěží s tóny máselné polevy, citrónového cheesecaku a frézie. Závěr je pak suchý a květinový.

Glenkinchie je opravdová hvězda regionu Lowlands o čemž svědčí i velký výčet cen, které tento malt získal. Dá se říct, že kategorie nejlepšího single maltu z Lowlands je na dlouhou dobu rezervována právě pro Glenkinchie.  

tal184     tal105     talstorm3     tal107     bow122     glengoyne 121     tal106

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENKINCHIE Single Malt Whisky
Balení: dárkové balení, papírový kartonek
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Lowlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenkinchie
Stáří: 12 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…