Glenmorangie Bacalta 46% 0,7 l

2 350 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Další přírůstek do kolekce Private Edition pro rok 2017, Glenmorangie Bacalta,dozrávající v sudech po nejlepším madeirském víně Malmsey. Single malt whisky z Private Edition se vyznačují vždy unikátním stylem dozrávání v netradičních sudech. A také tím, že se po nich vždy ihned zapráší. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glenmorangie Bacalta je osmým přírůstkem do rodiny kolekce Private Edition. Tato edice se poprvé dostala k fanouškům palírny Glenmorangie v roce 2009 v podobě Glenmorangie Sonnalta a ihned způsobila doslova poprask. Od té doby je s železnou pravidelností, rok co rok představována nová single malt whisky, dozrávající v unikátních sudech, které pečlivě vybírá Dr Bill Lumsden. Každoroční překvapení se týká pouze názvu a designu balení. To co totiž víme předem je, že destilát zrál opět v netradičních sudech, bude to nedostatkové a silně limitované zboží, sebere konkurenci zlaté medaile a bude ideální příležitostí k nákupu pro sběratele. A samozřejmě to bude vynikající a inovativní whisky.

Bacalta v Gálštině znamená  "pečený" a toto jméno opravdu sedí. Destilát zraje nejprve v sudech po bourbonu, aby následně dozrával v unikátních sudech po nejlepším desertním víně Malmsey Madeira. To ostrovní vinaři nechali nějaký ten čas "vypéct" na silném madeirském sluníčku. Teprve potom zamířily do Skotska, aby pomohly vyladit zdejší novou whisky k dokonalosti. Sudy byly vyrobeny speciálně pro použití v Glenmorangie.

Aroma je cítit po šťavnatých madeirských meruňkách, zdejším medu a dokonce lze cítit i tóny bílé čokolády. Chuť je pak komplexní. Střídají se v ní tóny mátových karamelek s medovými pláství. Po chvilce do popředí vystupují mandle s datlemi, kandované citrusy a další meruňky. Závěr je pak dlouhý a sirupový s tóny kandovaných citrusů a hrušek spolu s lehkým mentolovým dovětkem.

Nejlépe bude, když Bacaltu ochutnáte sami a uděláte si obrázek, jestli pokus s madeirskými sudy byl ten správný. Jenom vězte, že dlouho k dispozici nebude. To ostatně platí i o Glenmorangie Tusail, kterou máme také v limitovaném množství k dispozici. 

bow123

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Edice: Private Edition
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…