Glenmorangie Quinta Ruban 14 Years Old 46% 0,7 l

1 530 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Nová edice oblíbené Quinta Ruban dozrávající v sudech po prvotřídním portském víně. Oproti původní verzi tráví v sudech ještě o dva roky déle. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

V Glenmorangie jsou náležitě hrdi na to, že před více než třiceti lety byli jedni z prvních palíren, kde začali experimentovat se dřevem. Přesněji řečeno se sudy, ve kterých dříve zrály různé druhy alkoholu. Do té doby se whisky uchovávala primárně v sudech po bourbonu a sherry. Dnes se dá říct, že Glenmorangie je expertem na výrobu unikátních single malt whisky a pravým důkazem je právě tato kolekce Extra Matured.

Glenmorangie Quinta Ruban 14 Years Old, stejně jako její předchůdce, zraje nejprve v sudech po americkém bourbonu. Díky nim se destilát stává krásně jemným a ovocným. Následně zbytek zrání stráví v sudech po portském víně, díky čemuž získává na výraznosti a sametové hloubce. Spojení sudů po bourbonu a portském se ukázalo jako to pravé již v minulé dvanáctileté edici. Nyní se s whisky mazlí v sudech ještě o dva roky déle. Posuďte sami, která verze je lepší.

Glenmorangie Quinta Ruban je prezentována v klasické podlouhlé lahvi v dárkovém boxu z kartonového papíru.                                                                                 

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENMORANGIE Single Malt Whisky
Balení: dárkové balení, papírový kartonek
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Stáří: 14 let
Typ sudu: bourbon a portské (Port cask finish)
Země původu: Skotsko